eSpeedway.pl
 
  Zobacz pozostałe mecze | Odwiedź eSpeedway.pl | Zobacz zdjęcia
 
Strona odświeża się automatycznie co 120 sekund
Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej - Piła
Po 22. biegu | Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017, 16:36
Relacje prowadzi: Jacek Kosicki
 
 
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
1N. Kościuch33313316
12A. Mroczka23323215
5Mt. Szczepaniak32231112
4T. Batchelor2232211
8M. Michelsen1133210
14K. GomólskiW2233010
15A. Czaja3213110
11A. Cyfer330208
2K. Bjerre13D127
16M. Szczepaniak201137
3T. Lahti0D1225
6W. Tarasienko012115
7A. Thomsen21---3
13P. Staniszewski1D2003
9M. Bogdanow11--2
10P. LjungW----
17K. Grzegorczyk000
 
 

Bieg po biegu:

1
N. Kościuch3
T. Batchelor2
K. Bjerre1
T. Lahti0
Na liście startowej doszło do dwóch zmian. W zawodach nie pojadą Tomasz Gapiński i Hans Andersen, których zastąpią Wadim Tarasienko i Paweł Staniszewski.

Pewne zwycięstwo Norberta Kościucha. Troy Batchelor przyciął do krawężnika i wyprzedził Kennetha Bejrre.
2
Mt. Szczepaniak3
A. Thomsen2
M. Michelsen1
W. Tarasienko0
Ciasno na pierwszym łuku, ale obronną ręką wyszedł Mikkel Michelsen. Na drugim okrążeniu, Duńczyk pojechał za szeroko, co wykorzystał Anders Thomsen
3
A. Cyfer3
A. Mroczka2
M. Bogdanow1
P. Ljung (W)0
Bieg bez większej historii. Peter Ljung został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. Szwed stawił się w Pile, ale nie weźmie udziału w zawodach z powodu grypy żołądkowej.
4
A. Czaja3
M. Szczepaniak2
P. Staniszewski1
K. Gomólski (W)0
Niezagrożone zwycięstwo Artura Czai. Kacper Gomólski przekroczył czas dwóch minut i został wykluczony.
5
N. Kościuch3
Mt. Szczepaniak2
M. Bogdanow1
P. Staniszewski (D)0
Duże odległości pomiędzy zawodnikami.
6
K. Bjerre3
K. Gomólski2
W. Tarasienko1
P. Ljung | zm. K. Grzegorczyk0
Moment startowy należał do Kennetha Bjerre, który skutecznie uciekł rywalom.
7
A. Cyfer3
A. Czaja2
A. Thomsen1
T. Lahti (D)0
Na przeciwległej prostej Artur Czaja zderzył się z Andersem Thomsenem, co wykorzystał Adrian Cyfer.
8
A. Mroczka3
T. Batchelor2
M. Michelsen1
M. Szczepaniak0
Na drugim okrążeniu, Artur Mroczka po szerokiej objechał Troy'a Batchelora.
9
N. Kościuch3
W. Tarasienko2
M. Szczepaniak1
A. Cyfer0
Najlepiej spod taśmy wystartował Wadim Tarasienko, który szybko objął prowadzenie. Do samego końca Norbert Kościuch ścigał Rosjanina i dopiero na ostatnim okrążeniu minął rywala.
10
A. Mroczka3
Mt. Szczepaniak2
A. Czaja1
K. Bjerre (D)0
Artur Mroczka zwyciężył ze sporą przewagą nad rywalami.
11
M. Michelsen3
K. Gomólski2
T. Lahti1
M. Bogdanow | zm. K. Grzegorczyk0
Kacper Gomólski został na starcie, ale przyciął do krawężnika i znalazł się na prowadzeniu. W pogoń za Polakiem rzucił się Mikkel Michelsen, który na ostatnim okrążeniu wyprzedził zawodnika Zdunek Wybrzeża Gdańsk.
12
T. Batchelor3
P. Staniszewski2
P. Ljung-
A. Thomsen-
Anders Thomsen wycofał się z zawodów.
13
K. Gomólski3
A. Mroczka2
N. Kościuch1
A. Thomsen-
Przez 4. okrążenia na prowadzeniu znajdował się Kacper Gomólski, którego nękał atakami Artur Mroczka.
14
M. Michelsen3
A. Cyfer2
K. Bjerre1
P. Staniszewski0
Na wyjściu z pierwszego łuku, Adrian Cyfer wysforował się na prowadzenie. Pokrzyżować szyki Polakowi starał się Mikkel Michelsen. Duńczyk tuż przed samą metą minął wychowanka Stali Gorzów.
15
Mt. Szczepaniak3
T. Lahti2
M. Szczepaniak1
P. Ljung-
Początkowo na prowadzeniu znajdował się Timo Lahti. Jednak na drugim okrążeniu Fina wyprzedził Mateusz Szczepaniak.
16
A. Czaja3
T. Batchelor2
W. Tarasienko1
M. Bogdanow-
Artur Czaja uciekł na szeroką, gdzie nabrał ogromnej prędkości i na dystansie uporał się z rywalami.
17
N. Kościuch3
M. Michelsen2
A. Czaja1
P. Ljung-
Odważnym atakiem popisał się Norbert Kościuch. Na drugim łuku wszedł pod łokieć Mikkela Michelsena i tym sposobem objął prowadzenie.
18
M. Szczepaniak3
K. Bjerre2
M. Bogdanow-
A. Thomsen-
Michał Szczepaniak zablokował Kennetha Bjerre na dojeździe do pierwszego łuku i pewnie pomknął po trzy punkty.
19
A. Mroczka3
T. Lahti2
W. Tarasienko1
P. Staniszewski0
Wadim Tarasienko popełnił błąd, co wykorzystał Timo Lahti.
20
K. Gomólski3
T. Batchelor2
Mt. Szczepaniak1
A. Cyfer0
Mateusz Szczepaniak odjechał za szeroko, na czym skorzystał Kacper Gomólski. Na drugim łuku, Mateuszowi Szczepaniakowi postawiło motocykl i spadł na koniec stawki. Na dystansie zawodnik Arge Speedway Wandy Kraków pokonał Adriana Cyfera.
21
Baraż o udział w finale dla zawodników z miejsc 3-6:

Obsada: Mt. Szczepaniak, T. Batchelor, K. Gomólski, M. Michelsen

Wyniki: Mt. Szczepaniak, K. Gomólski, T. Batchelor, M. Michelsen
22
N. Kościuch3
A. Mroczka2
Mt. Szczepaniak1
K. Gomólski0
Finał!

Norbert Kościuch zdobywcą Pucharu Nice 1. Ligi Żużlowej!