eSpeedway.pl

Zobacz pozostałe mecze | Odwiedź eSpeedway.pl | Zobacz zdjęcia
  Adnotacje meczowe:  Zawody są kwalifikacją do eliminacji IMEJ - miejsca 1-5, 1 nominacja GKSŻ oraz do Pucharu EJ19 - miejsca 1-2.

M. Turowski0
Wyścig przerwany, na 1 łuku upadł Marcin Turowski. Powtórka w 4 osobowej obsadzie, Marcinowi Turowskiemu nic się nie stało.
W powtórce świetny start i pewne zwycięstwo Smektały. Turowski do końca ambitnie ścigał Nowackiego.
3
D. Kubera3
H. Czerniawski2
A. Szczotka1
M. Pacek0
Świetny start Kubery i pewne zwycięstwo. Olbrzymie przerwy między zawodnikami.
4
K. Wieczorek3
Sz. Szlauderbach 2
D. Stalkowski1
M. Kościelski0
Wieczorek po starcie zamknął całą stawkę i pewnie pognał po zwycięstwo. Z tyłu najpierw Stalkowski próbował naciskać Szlauderbacha, a później to młodzieżowiec Fogo Unii Leszno próbował dogonić Wieczorka ale bezskutecznie.
5
R. Chmiel2
H. Czerniawski1
M. Kościelski (W)0
Bardzo poważny upadek na wejściu w 2 łuk! Na tor upadł Marcin Kościelski a w leżącego zawodnika uderzył jeszcze Bartosz Smektała. Na torze jest karetka, wciąż leży Bartosz Smektała. Z powtórki wykluczony zostaje Marcin Kościelski.
Bartosz Smektała jest cały czas w karetce już w parkingu. Zawodnik ma problem z prawą stopą, prawdopodobnie zawodnik doznał urazu kostki.

Bartosz Smektała jest zdolny do dalszej jazdy! Mimo ogromnego bólu popularny "Smyk" zdecydował się kontynuować jazdę.

W powtórce pewnie zwycięstwo poobijanego Smektały. Czerniawski mimo bardzo chaotycznej jazdy do końca ścigał Chmiela.
6
P. Rolnicki3
D. Stalkowski2
K. Nowacki1
M. Pacek0
Dobry start Nowackiego ale na pierwszy okrążeniu spada na trzecie miejsce. Do końca o zwycięstwo rywalizowali Stalkowski i Rolnicki, górą ten drugi.
7
D. Kubera3
R. Karczmarz2
Sz. Szlauderbach | zm. D. Wawrzyniak1
M. Gruchalski (W)0
Na 3 okrążeniu upada Michał Gruchalski, wyścig przerwany. Częstochowianin podniósł się o własnych siłach ale z powtórki jest oczywiście wykluczony.
W powtórce na start spóźnił się Szymon Szlauderbach i został wykluczony. W jego miejsce pojedzie Dawid Wawrzyniak.

W powtórce atomowy start i pewne zwycięstwo Kubery, ponownie wielkie przerwy między zawodnikami.
8
W. Lis3
M. Turowski2
K. Wieczorek0
Pewne zwycięstwo Lisa. Szczotka najpierw ścigał Lisa ale w drugiej części wyścigu do "gry" włączył się Turowski i na kresce wyprzedził wychowanka gorzowskiej Stali.
9
D. Kubera3
K. Wieczorek2
R. Chmiel1
K. Nowacki0
Nie do złapania jest dzisiaj Dominik Kubera. Ponownie wygrywa start, zamyka rywali na 1 łuku i dociera do mety z dużą przewagą nad resztą. Z tyłu trwała zażarta walka pomiędzy całą trójką zawodników ale utrzymała się kolejność z 1 łuku 1 okrążenia.
10
Sz. Szlauderbach 1
A. Szczotka0
Atomowy start i pewne zwycięstwo Smektały. Do końca o punkt walczyli Szlauderbach i Szczotka.
11
H. Czerniawski3
M. Turowski1
D. Stalkowski0
Na torze mieliśmy 2 grupy- o 3 punkty zażarcie rywalizowali Karczmarz z Czerniawskim a o punkt batalię stoczyli Turowski i Stalkowski. Stalkowski zaliczył uślizg na 1 łuku 4 okrążenia ale podniósł się i dojechał do mety.
12
W. Lis3
M. Kościelski1
M. Pacek (U)0
Od startu do mety prowadził Lis. Na 2 łuku przewrócił się Pacek ale podniósł się z toru i zszedł na murawę.
13
M. Gruchalski-
A. Szczotka-
D. Stalkowski-
R. Chmiel-
Świetny start Gruchalskiego który agresywnie na 1 łuku rozprowadził sobie rywali i pewnie pomknął po 3 punkty.
14
P. Rolnicki-
M. Kościelski-
M. Turowski-
D. Kubera-
Start wygrywa Rolnicki ale Kubera już na pierwszym łuku wyprzedza go szeroko i wygrywa z dużą przewaga. Na ostatnim okrążeniu upadek zanotował Marcin Turowski który jechał na 3 pozycji. W Świętochłowicach zaczęło kropić i mocno spadła temperatura.
15
K. Wieczorek-
R. Karczmarz-
M. Pacek-
B. Smektała-
Smektała ponownie robi swoje- start, 1 łuk i olbrzymia przewaga na mecie. Za jego plecami trwała zażarta walka między Wieczorkiem i Karczmarzem w której górą był zawodnik MRGARDEN GKM-u Grudziądz.
16
H. Czerniawski-
K. Nowacki-
W. Lis-
Sz. Szlauderbach -
Wielki pech Czerniawskiego który prowadził przez cały wyścig ale na początku 4 okrążenia zanotował defekt. W Świętochłowicach pada już naprawdę mocno i tor robi się bardzo trudny do jazdy.
Nad Świętochłowicami przechodzi obecnie prawdziwa ulewa.

Sędzia Piotr Lis na powtórkach dopatrzył się, że taśma w tym wyścigu nie poszła równo przez stojak na środku i odbędzie się powtórka biegu 16.

W Świętochłowicach czekają aż przestanie padać deszcz i zawody będą prawdopodobnie kontynuowane.

Decyzja co do kontynuowania zawodów zostanie podjęta za 15 minut. W Świętochłowicach na chwilę przestało padać, jednak opady deszczu ponownie wróciły nad Skałkę.
17
R. Chmiel-
M. Pacek-
Sędzia Piotr Lis podjął decyzję o przerwaniu zawodów. Z racji tego, że nie udało się rozegrać powtórki wyścigu 16 wyniki będą zaliczone do wyścigu 12.