eSpeedway.pl
 
  Zobacz pozostałe mecze | Odwiedź eSpeedway.pl | Zobacz zdjęcia
  Adnotacje meczowe:  źródło: speedwayupdates.proboards.com
 
Strona odświeża się automatycznie co 120 sekund
4. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii - Kurri Kurri
Po 22. biegu | Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017, 10:29
Relacje prowadzi: Konrad Cinkowski
 
 
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
14B. Kurtz23233417
13S. Masters33332115
2T. Batchelor32223214
15N. Morris13113312
7D. Watt3222211
9R. Tungate3133111
4J. Sedgmen221229
8M. Campton231118
12M. FrickeD13138
1T. Proctor121026
11T. Kurtz212016
3J. Lidsey000314
16J. Holder003WU3
5J. Stewart000202
6J. Pickering110002
10C. Riordan100102
 
 

Bieg po biegu:

1
T. Batchelor3
J. Sedgmen2
T. Proctor1
J. Lidsey0
7:00 Czas na ostatnią rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Australii. Faworytem zawodów jest Justin Sedgmen, obecny lider klasyfikacji generalnej. Zawodnik ma 3 punkty przewagi nad Samem Mastersem i 7 "oczek" nad Davey Wattem i Maxem Fricke. Zwycięzca oprócz tytułu zgarnie także "dziką kartę" na kończącą sezon rundę Grand Prix w Melbourne.

8:35 Start zawodów będzie opóźniony o kilka minut.

8:55 Na torze w Kurri Kurri kibice oglądają pokaz starszych samochodów wyścigowych, które kręcą pokazowe kółka. Wciąż czekamy na żużlowców.

9:01 Pojawili się żużlowcy, lecz nie ci, którzy będą walczyć o tytuł mistrza Australii, a ci, którzy cieszyli oczy kibiców przed laty. Zawodnicy pokonują powolne okrążenia na swoich motocyklach.

9:10 W oczekiwaniu na prezentację uczestników zachęcamy do przeczytania tego, co przed turniejem powiedział lider IM Australii - Justin Sedgmen oraz wicelider - Sam Masters.
Justin Sedgmen: Jeszcze nie wygrałem
Sam Masters: Nie odczuwam presji

9:19:Powoli dobiega końca prezentacja uczestników. Zawodnicy wyjechali do niej na swoich motocyklach.

9:26 W gronie byłych zawodników, którzy pojawili się na pokazowych kółkach można było ujrzeć m.in. Phila Crumpa, Craiga Boyce. Niestety, początek zawodów nadal się przedłuża ponieważ teraz na torze prezentowani są juniorzy z klasy 250cc.

9:36 Wystartowali! W pierwszym biegu Batchelor odbiera zwycięstwo Sedgmenowi. Zawodnicy do końca walczyli o trzy punkty, lecz kluczem do sukcesu "Batch'a" było drugie pole startowe.
2
D. Watt3
M. Campton2
J. Pickering1
J. Stewart0
Watt najszybszy ze startu i obejmuje prowadzenie, dowożąc do mety łatwe zwycięstwo. Pickering musiał się nieco namęczyć, aby dowieźć punkt.
3
R. Tungate3
T. Kurtz2
C. Riordan1
M. Fricke (D)0
Tungate i Fricke bardzo dobrze ze startu. Obaj zawodnicy kilkukrotnie zmieniali sie pozycjami. Niestety, motocykl Fricke odmówił posłuszeństwa. Doszło w nim do awarii silnika.
4
S. Masters3
B. Kurtz2
N. Morris1
J. Holder0
Kurtz świetnie ze startu i szybko odjechał rywalom. Na jego nieszczęście, Masters obrał lepszą ścieżkę i wyprzedził go pod koniec pierwszego okrążenia. Holder nie łapał się nawet na szprycę rywali.
5
S. Masters3
T. Proctor2
R. Tungate1
J. Stewart0
Start jest niezwykle ważnym momentem w dzisiejszych zawodach. Masters najszybciej wyszedł spod taśmy i odniósł proste zwycięstwo. Na dystansie poza tym, iż Tungate minął Stewarta, nic szczególnego się nie działo.
6
B. Kurtz3
T. Batchelor2
J. Pickering1
C. Riordan0
7
N. Morris3
D. Watt2
T. Kurtz1
J. Lidsey0
Walka Watta z Morrisem mogła się podobać. Górą ostatecznie młodszy z Australijczyków.
8
M. Campton3
J. Sedgmen2
M. Fricke1
J. Holder0
Campton wyrasta nam na "czarnego konia" dzisiejszej imprezy. Sedgmen nieco zaspał na starcie, co wykorzystał zwycięzca biegu. Fricke walczył z Sedgmenem o dwa punkty, ale górą ostatecznie lider IM Australii. Campton z przodu mknął po pewne zwyciestwo, zaś Holder ponownie nie liczył się w walce o punkty.
9
J. Holder3
T. Kurtz2
T. Proctor1
J. Pickering0
Holder wykorzystuje wewnętrzne pole startowe i zdobywa pierwsze w dniu dzisiejszym punkty.
10
M. Fricke3
T. Batchelor2
N. Morris1
J. Stewart0
Seria przebudzeń. Po Holderze przyszła pora na Fricke. Mistrz Świata Juniorów pokonuje Batchelora i odrabia punkty do Watta.
11
R. Tungate3
B. Kurtz2
M. Campton1
J. Lidsey0
12
S. Masters3
D. Watt2
J. Sedgmen1
C. Riordan0
Masters wygrywając ten wyścig obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej! Ciekawa walka Watta z Sedgmenem o dwa punkty. Sedgmen przez moment spadł nawet na czwartą pozycję, lecz szybko poradził sobie ze Stewartem.
13
B. Kurtz3
D. Watt2
M. Fricke1
T. Proctor0
To zdecydowanie najlepsza runda Kurtza. Zawodnik odnosi zdecydowane zwycięstwo. Bieg bez większych emocji.
14
S. Masters3
T. Batchelor2
M. Campton1
T. Kurtz0
Masters jest dziś poza zasięgiem rywali. Czyżby za niespełna godzinę miał być już Mistrzem Australii?
15
J. Lidsey3
J. Stewart2
C. Riordan1
J. Holder (W)0
Upadek Holdera. W powtórce do samego końca walka o zwycięstwo. Ostatecznie minimalnie górą Lidsey. Riordan nie liczył się w tym wyścigu.
16
R. Tungate3
J. Sedgmen2
N. Morris1
J. Pickering0
W 3. rundzie IM Australii punkty gubił Watt, co drogo go kosztowało. Dziś niestety rozczarowuje Sedgmen, który przegrywa kolejny wyścig. Tungate wydaje się zapomniał o niedawnym upadku i drobnym urazie. Nieudane mistrzostwa chciałby sobie odbić zwycięstwem w ostatniej rundzie.
17
N. Morris3
T. Proctor2
M. Campton1
C. Riordan0
Dla Proctora, Camptona i Riordana to ostatni wyścig w tych Mistrzostwach. Morris musi czekać na rozstrzygnięcia kolejnych biegów, bowiem może otrzymać szansę startu w barażu.
18
T. Batchelor3
D. Watt2
R. Tungate1
J. Holder (U)0
Tungate jechał przez moment przed rywalami, lecz łatwo dał się wyprzedzić. Wygląda na to, że we znaki dał się niedawny uraz. Upadek Holdera, który podniósł się z toru.

Watt pewny udziału w barażu. Batchelor najpewniej też w nim pojedzie, o ile Kurtz w ostatnim biegu przyjedzie na 1 lub 2 miejscu.
19
M. Fricke3
S. Masters2
J. Lidsey1
J. Pickering0
Masters pokonany! To jednak nie przeszkadza mu, by odnieść triumf w rundzie zasadniczej. Fricke kończy zmagania poza czołową siódemką.
20
B. Kurtz3
J. Sedgmen2
T. Kurtz1
J. Stewart0
Sedgmen potrzebował minimum dwóch punktów, by przedłużyć swoje nadzieje i awansować choćby do barażu. Przyjechał do mety za plecami Kurtza, zatem Campton żegna się z turniejem.
21
Klasyfikacja IM Australii po 5 z 5 serii. Bieg barażowy nie liczy się do klasyfikacji. Finał już jak najbardziej tak.
1. Masters 57
2. Sedgmen 55
3. Watt 50
---
4. Fricke 47
5. Batchelor 47

Baraż dla zawodników z miejsc 4-7:
Obsada: D. Watt, R. Tungate, J. Sedgmen, N. Morris
Wyniki: Morris, Sedgmen, Tungate, Watt
22
B. Kurtz4
N. Morris3
T. Batchelor2
S. Masters1
Sam Masters Indywidualnym Mistrzem Australii! Niezależnie od tego co stanie się w finale, Masters jest już mistrzem. To wszystko na skutek tego, iż z barazu nie udało się awansować Sedgmenowi.

Finał z udziałem trzech najlepszych zawodników rundy zasadniczej oraz zwycięzcy biegu barażowego. Triumfator wyścigu zainkasuje 4 punkty, za kolejne miejsca przypisane zostaną odpowiednio: 3 punkty, 2 punkty i 1 punkt.

Jeśli Batchelor wygra finał, zgarnie brązowy medal. Przyjazd na drugim miejscu oznaczać będzie bieg dodatkowy pomiędzy Batchelorem, a Wattem. Trzecie i czwarte miejsce Troy'a oznacza brąz dla Watta.