eSpeedway.pl
 
  Zobacz pozostałe mecze | Odwiedź eSpeedway.pl | Zobacz zdjęcia
 
Strona odświeża się automatycznie co 120 sekund
Grand Prix Australii - Melbourne
Po 9. biegu | Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016, 18:47
Relacje prowadzi: Stanisław Wrona
 
 
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
6Ch. Holder233303317
3T. Woffinden302332215
11B. Zmarzlik331322115
14A. Lindbäck123233014
9N. K. Iversen23123112
1M. Žagar20233111
7M. J. Jensen31312010
13Pi. Pawlicki22T2208
4A. Jonsson131106
15F. Lindgren022026
5M. Janowski111115
16G. Hancock32W5
2P. Kildemand003014
10Ch. Harris010214
8B. Kurtz01102
12S. Masters100012
18J. Holder2U2
17M. Fricke0U0
 
 

Bieg po biegu:

1
T. Woffinden3
M. Žagar2
A. Jonsson1
P. Kildemand0
Ostatni, decydujący o medalach i pozostaniu w cyklu Speedway Grand Prix, tegoroczny turniej.

Mistrzostwo Świata zapewnić będzie chciał sobie Greg Hancock, a o medale walczą jeszcze Tai Woffinden, Bartosz Zmarzlik i Chris Holder. Na podium pozostać może również, nieobecny w Melbourne z powodu kontuzji, Jason Doyle.

O samodzielne pozostanie w cyklu na przyszły rok, w australijskiej jego odsłonie powalczą do końca: Piotr Pawlicki, Maciej Janowski, Fredrik Lindgren, Niels-Kristian Iversen, Antonio Lindbäck i Matej Žagar.

Bieg przerwany! W pierwszym łuku, po minimalnym kontakcie z Žagarem, upada Peter Kildemand. Powtórka w pełnej obsadzie. W pierwszej odsłonie świetnym startem popisał się Tai Woffinden.

Powtórka wyścigu: Brytyjczyk ponownie najlepszy spod taśmy. Na pierwszym łuku, na 2. miejsce przedarł się Žagar, choć Jonsson ze startu wyglądał nieco lepiej. Na dystansie nie działo się zbyt wiele, w stawce w ogóle nie liczył się Peter Kildemand, który przyjechał daleko za resztą.
2
M. J. Jensen3
Ch. Holder2
M. Janowski1
B. Kurtz0
Kapitalny start Jepsena Jensena, który w zasadzie niezagrożony prowadził od startu do mety. Na 1. okrążeniu noeco groźnie zbliżyli się do siebie Kurtz i Holder, na szczęście obeszło się bez upadku. Indywidualny Mistrz Świata z roku 2012 na 2. "kółku" przy krawężniku wyprzedził Janowskiego i nie oddał do końca drugiej lokaty.
3
B. Zmarzlik3
N. K. Iversen2
S. Masters1
Ch. Harris0
Ze startu bezsprzecznie najlepszy Zmarzlik. Na 1. łuku chciał go postraszyć Masters, Polak jednak pognał szybko do przodu. Z Australijczykiem na 3. okrążeniu uporał się Iversen. Harris cały czas jechał w bliskim kontakcie z resztą zawodników.
4
G. Hancock3
Pi. Pawlicki2
A. Lindbäck1
F. Lindgren0
Greg Hancock zapewnia sobie czwarty w karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Świata!

Najlepszy wyścig do tej pory. Ze startu najlepiej Amerykanin. Na dystansie wyprzedził go po szerokiej Piotr Pawlicki, jednak "Herbie" chwilę później przy krawężniku odbił pozycję. Z tyłu zażartą walkę o jeden punkt stoczyli dwaj Szwedzi.
5
N. K. Iversen3
Pi. Pawlicki2
M. Janowski1
M. Žagar0
Spod taśmy dobrze Polacy, jednak po zewnętrznej na wyjściu z 1. wirażu napędził się Iversen, który wyprzedził pozostałych rywali. Długo na 2. pozycji znajdował się Janowski, jednak "po dużej" na ostatnim okrążeniu wyprzedził go Piotr Pawlicki. Z tyłu kompletnie nie liczył się w tym wyścigu Žagar.
6
Ch. Holder3
A. Lindbäck2
Ch. Harris1
P. Kildemand0
Kolejny interesujący wyścig. Z pierwszego wirażu najlepiej wyjechał Lindbäck. Na jakąś nierówność trafił Kildemand, który spadł na ostatnie miejsce, na szczęście groźna sytuacja zakończyła się bez kolizji. Holder szybko uporał się z Harrisem i na ostatnich metrach wyprzedził również Szweda. Na ostatnim okrążeniu trzecią pozycją wymieniali się Kildemand z Harrisem, Brytyjczyk, również na ostatnim wirażu "zgarnął" jeden punkt.
7
B. Zmarzlik3
F. Lindgren2
M. J. Jensen1
T. Woffinden0
Zmarzlik dobrze ze startu, szybko przedarł się na 1. pozycję. Chwilę próbował go jeszcze atakować Lindgren, jednak bezskutecznie. Na 1. łuku Woffinden nie opanował do końca motocykla i wyjeżdżając za szeroko, spadł na ostatnią pozycję. Brytyjczyk dwoił się i troił, żeby wyprzedzić choć Jensena, sztuka ta jednak mu się nie udała.
8
A. Jonsson3
G. Hancock2
B. Kurtz1
S. Masters0
Na starcie najlepszy Jonsson, za jego plecy przedziera się Kurtz. Za wygraną nie dawał jednak Hancock, który jadąc przy krawężniku, po błędzie Kurtza, przez chwilę znalazł się nawet na prowadzeniu. "AJ" odbił pozycję lidera biegu, a na ostatnim łuku Mastersa wyprzedził jeszcze Kurtz.
9
Ch. Holder3
M. Žagar2
B. Zmarzlik1
G. Hancock (W)0
Zmazlik zostaje na starcie dosyć wyraźnie. Hancock prowadził przez prawie cały wyścig, na początku 4. okrążenia wyjeżdża jednak wyraźnie za szeroko(?), co skrzętnie wykorzystuje Holder, wygrywając kolejny swój bieg. Zmarzlik nie był w stanie wyprzedzić Žagara. Ostatecznie Amerykanin zostaje wykluczony, ponieważ uznano, iż przepuścił przed siebie Chrisa Holdera.
10
P. Kildemand3
F. Lindgren2
M. Janowski1
S. Masters0
Walkę o pierwsze miejsce stoczyli Kildemand z Lindgrenem. Wcześniej Szwed bezpardonowym atakiem wyprzedził Janowskiego, który nie był w stanie odrobić tej straty i ostatecznie musiał bronić się nawet przed Mastersem.
11
A. Lindbäck3
T. Woffinden2
N. K. Iversen1
B. Kurtz | zm. M. Fricke0
Kurtz wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut. Zawodnikowi zerwał się łańcuch tuż przed startem. Jego miejsce zajął Fricke.

Przez prawie cały wyścig na prowadzeniu jechał Woffinden. Lindbäck, który najpierw przy krawężniku uporał się z Iversenem, wyprzedził na ostatnim okrążeniu również Woffindena, choć na chwilę stracilł jeszcze prowadzenie, aby na ostatnich metrach okazać się lepszym.
12
M. J. Jensen3
A. Jonsson1
Pi. Pawlicki (T) | zm. J. Holder2
Ch. Harris0
Bieg przerwany! Piotr Pawlicki zrywa taśmę i zostaje wykluczony. Za niego pojedzie Jack Holder. Tym samym na torze pojawi się w jednym turnieju dwóch braci.

Powtórka wyścigu: Świetnie ze startu drugi rezerwowy, którego po szerokiej wyprzedza na 1. okrążeniu Jepsen Jensen. Młodszy z Holderów do końca umiejętnie bronił się jednak przed Jonssonem, którego do końca naciskał jeszcze Chris Harris w walce o jeden punkt.
13
M. Žagar3
A. Lindbäck2
M. J. Jensen1
S. Masters0


Bieg przerwany! W pierwszym łuku, upada Lindbäck, którego po wjechaniu w koleinę za szeroko wywiózł Sam Masters. W powtórce wystartują wszyscy zawodnicy. Szwed po chwili spędzonej na torze, wstaje o własnych siłach. Służby medyczne przez chwilę nie mogły dojechać do poszkodowanego, ponieważ założono ponownie taśmę startową.

Powtórka wyścigu: Dobrze ze startu Jensen, którego jednak szeroko pod koniec 1. okrążenia wywozi Žagar, wychodząc na prowadzenie. Duńczyka na ostatnim "kółku" wyprzedza jeszcze Lindbäck.
14
B. Zmarzlik3
Pi. Pawlicki2
B. Kurtz1
P. Kildemand0
Słabiej ze startu Zmarzlik, którego szeroko wywozi jeszcze Pawlicki. Na drugim okrążeniu wychowanek Stali Gorzów po szerokiej wyprzedził jednak najpierw Kildemanda, a następnie również i swojego rodaka. Na tylnych pozycjach Kurtz uporał się z Duńczykiem.
15
T. Woffinden3
Ch. Harris2
M. Janowski1
G. Hancock (U) | zm. M. Fricke0
Greg Hancock wycofał się z zawodów! Amerykanin nie zgodził się z wcześniejszą decyzją jury o jego wykluczeniu i postanowił nie wyjeżdżać tego wieczoru więcej na tor.

Hancocka zastąpił Fricke. Ze startu najlepiej Woffinden, który niezagrożony prowadził do mety. Z tyłu Janowski przegrał z Harrisem, tym samym zmniejszając swoje szanse na pozostanie w pierwszej ósemce do minimum... Upadek notuje, jadący z tyłu Fricke.
16
Ch. Holder3
N. K. Iversen2
A. Jonsson1
F. Lindgren0
Holder odnosi kolejne zwycięstwo, jadąc pewnie z przodu. Z tyłu zawodnicy ustawili się w końcowej kolejności stosunkowo szybko.
17
M. Žagar3
F. Lindgren2
Ch. Harris1
B. Kurtz0
Žagar dobrze z pierwszego pola. Na 1. łuku postawiło Brady'ego Kurtza, który spadł od razu na ostanią pozycję. Na moment na prowadzenie przedarł się Lindgren, jednak Słoweniec szybko znalazł się z przodu.
18
N. K. Iversen3
M. J. Jensen2
P. Kildemand1
G. Hancock (U) | zm. J. Holder0
Zmiana: Za Hancocka Jack Holder.

Iversen do samego końca walczył o 3 punkty z Jensenem. "PUK" wyprzedza rodaka dopiero na ostatnim okrążeniu, co również mogło wyglądać nieco "podejrzanie"... Upadek na czwartym miejscu, po kłopotach z utrzymaniem motocykla, notuje upadek.
19
T. Woffinden3
Pi. Pawlicki2
S. Masters1
Ch. Holder0


Bieg przerwany! Lotny start Pawlickiego, powtórka w pełnej obsadzie.

Powtórka wyścigu: Woffinden lepiej ze startu, choć długo naciskał na niego Piotr Pawlicki. Holder walczył do końca o jeden punkt i gdy wydawało się, że go dowiezie, na ostatnim łuku notuje on defekt, przez co wyprzedza go Sam Masters.
20
A. Lindbäck3
B. Zmarzlik2
M. Janowski1
A. Jonsson0
Piękna walka o 1. pozycję Zmarzlika z Lindbäckiem. Do końca na Szweda naciskał reprezentant Polski, choć Zmarzlik dzięki dwóm punktom wygrał serię zasadniczą. Piąty raz na 3. miejscu kończy swój bieg Janowski. Niestety "Magic" prawie na pewno traci miejsce w czołowej ósemce na korzyść swoich największych rywali.
21
A. Lindbäck3
B. Zmarzlik2
M. Žagar1
M. J. Jensen0
Zmarzlik tym razem słabiej ze startu. Na prowadzenie przesunął się Žagar, którego jednak dosyć szybko wyprzedził Lindbäck. Za Słoweńca przy krawężniku próbował zabrać się Zmarzlik, ostatecznie ta próba udała mu się już po szerokiej, przy kolejnym ataku. Bartosz Zmarzlik zapewnił sobie medal tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata.
22
Ch. Holder3
T. Woffinden2
N. K. Iversen1
Pi. Pawlicki0


Bieg przerwany! Woffinden zbyt szybko wstrzelił się w start, powtórka w komplecie.

Powtórka wyścigu: Na torze szybko utworzyły się dwie pary, choć wydawało się, że Holder po zbyt szerokiej jeździe spadnie na dalszą pozycję. Ostatecznie Australijczyk po szerokiej wyprzedził Woffindena na 3. okrążeniu. Na ostatnim "kółku" na czwartą pozycję, kosztem Iversena spadł Pawlicki. Przez to Maciej Janowski z pewnością nie utrzymał się w pierwszej ósemce tegorocznej klasyfikacji.
23
Ch. Holder3
T. Woffinden2
B. Zmarzlik1
A. Lindbäck0
Holder od początku na prowadzeniu. Zmarzlik zaczął bieg niezbyt dobrze, skorzystał jednak na walce Lindbäcka z Woffindenem i przedarł się na trzecią pozycję. Niestety nie udało mu się dogonić już Brytyjczyka, który zapewnia sobie srebrny medal IMŚ!

Bartosz Zmarzlik kończy sezon 2016 z brązowym krążkiem.