eSpeedway.pl
 
  Zobacz pozostałe mecze | Odwiedź eSpeedway.pl | Zobacz zdjęcia
 
Strona odświeża się automatycznie co 120 sekund
Grand Prix Polski - Toruń
Po 23. biegu | Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016, 20:03
Relacje prowadzi: Krystian Natoński
 
 
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
3G. Hancock332123216
5M. Zagar331332015
16N. K. Iversen132222315
8B. Zmarzlik023133113
14Ch. Holder32131111
2Pi. Pawlicki11223110
6M. J. Jensen10333010
11F. Lindgren2203209
10P. Przedpełski332008
15T. Woffinden203128
1A. Jonsson211217
7A. Lindbaeck211W15
13M. Janowski023005
12Ch. HarrisW10113
4P. Kildemand000202
17K. Woryna1001
18O. Bober000
9J. Doyle-
 

Bieg po biegu:

1
G. Hancock3
A. Jonsson2
Pi. Pawlicki1
P. Kildemand0
Trwa prezentacja.

To już przedostatnia runda Grand Prix w tym sezonie. Trwa przede wszystkim pasjonująca walka o mistrzostwo świata pomiędzy Gregiem Hancockiem, a Jasonem Doylem. Obu Panów dzieli dystans pięciu punktów na korzyść tego drugiego.

Znakomicie z drugiego pola wystartował Piotr Pawlicki. Na drugim okrążeniu minął go po wewnętrznej Greg Hancock. Polak popełnił błąd na pierwszym łuku ostatniego okrążenia, kiedy odjechał za szeroko, mocno wykontrował motocykl i wyprzedził go Andreas Jonsson.
2
M. Zagar3
A. Lindbaeck2
M. J. Jensen1
B. Zmarzlik0
Po starcie na prowadzenie wyszedł Matej Zagar. Cała czwórka jechała bardzo blisko siebie. Antonio Lindbaeck stoczył walkę o drugą lokatę z Jepsenem Jensenem. Górą Szwed.
3
P. Przedpełski3
F. Lindgren2
J. Doyle | zm. K. Woryna1
Ch. Harris (W)0
Bieg przerwany. Upadek Doyla i Harrisa na drugim łuku pierwszego okrążenia. Brytyjczyk wstał z toru o własnych siłach, natomiast do Australijczyka wyjechała karetka. Obaj zawodnicy wpadli z impetem w dmuchaną bandę. Harris zdążył zeskoczyć z motocykla.

Brytyjczyk wykluczony z powtórki. Jason Doyle nie jest zdolny do dalszej jazdy. Podejrzewa się zwichnięcie barku u Australijczyka.

W powtórce pewne zwycięstwo Pawła Przedpełskiego.
4
Ch. Holder3
T. Woffinden2
N. K. Iversen1
M. Janowski0
Bardzo pewne zwycięstwo Chrisa Holdera, który na dystansie uporał się z Taiem Woffindenem.
5
M. Zagar3
M. Janowski2
A. Jonsson1
J. Doyle | zm. O. Bober0
Maciej Janowski najlepiej z pierwszego pola, ale szybko mija go Matej Zagar. Do Janowskiego mocno zbliżył się Andreas Jonsson, który siedział na kole Polaka, ale nie dał rady go wyprzedzić.
6
P. Przedpełski3
Ch. Holder2
Pi. Pawlicki1
M. J. Jensen0
Na przeciwległej prostej pierwszego okrążenia Przedpełski wyprzedza Holdera.
7
G. Hancock3
F. Lindgren2
A. Lindbaeck1
T. Woffinden0
Świetna postawa Grega Hancocka, który na przeciwległej prostej pierwszego okrążenia przedziera się z ostatniej pozycji na pierwszą. Zaciętą walkę o jeden punkt stoczyli Lindbaeck z Woffindenem.
8
N. K. Iversen3
B. Zmarzlik2
Ch. Harris1
P. Kildemand0
Na torze utworzyły się dwie pary, które zaciekle walczyły ze sobą. W tych rywalizacjach górą Duńczyk oraz Brytyjczyk.
9
M. J. Jensen3
N. K. Iversen2
A. Jonsson1
F. Lindgren0
Lindgren notuje defekt tuż po starcie, ale Szwed kontynuował jazdę do samej mety. Bieg bez historii.
10
T. Woffinden3
Pi. Pawlicki2
M. Zagar1
Ch. Harris0
Cała czwórka jechała blisko siebie w kontakcie. Piotr Pawlicki po starcie ściął do krawężnika i z ostatniej pozycji przedarł się na drugą lokatę.
11
B. Zmarzlik3
G. Hancock2
Ch. Holder1
J. Doyle | zm. K. Woryna0
Zmarzlik najlepiej z pierwszego pola. Tuż za Polakiem przez dwa okrążenia jechał Hancock, ale potem Amerykanin musiał skupić się na obronie drugiej pozycji, ponieważ do samej mety atakował go Holder, który przegrał te walkę o pół motocykla.
12
M. Janowski3
P. Przedpełski2
A. Lindbaeck1
P. Kildemand0
Bieg przerwany. Ciasno na pierwszym łuku. Upadek Pawła Przedpełskiego. Powtórka w czterech.

Po starcie na pierwszym miejscu jechał Lindbaeck, ale najpierw minął go Janowski, a następnie Przedpełski.
13
Ch. Holder3
A. Jonsson2
Ch. Harris1
A. Lindbaeck (W)0
Problemy z motocyklem miał Antonio Lindbaeck, który nawet nie wystartował i zjechał z toru tuż przed startem. Duże odległości między zawodnikami.
14
F. Lindgren3
Pi. Pawlicki2
B. Zmarzlik1
M. Janowski0
Fredrik Lindgren objeżdża wszystkich Polaków po zewnętrznej.
15
M. Zagar3
N. K. Iversen2
G. Hancock1
P. Przedpełski0
Na drugim łuku pierwszego okrążenia Matej Zagar mija Pawła Przedpełskiego. Na trzecim okrążeniu Polak został wypchnięty przez Iversena i ostatecznie spadł na ostatnie miejsce.
16
M. J. Jensen3
P. Kildemand2
T. Woffinden1
J. Doyle | zm. O. Bober0
Moment startowy dla Jensena. Duńczyka naciskał mocno jego rodak, Peter Kildemand, który przegrał jednak o długość motocykla.
17
B. Zmarzlik3
T. Woffinden2
A. Jonsson1
P. Przedpełski0
Niesamowita walka o pierwsze miejsce pomiędzy Zmarzlikiem, a Woffindenem. Obaj przez cztery okrążenia zacięcie rywalizowali, tasując się na dystansie.
18
Pi. Pawlicki3
N. K. Iversen2
A. Lindbaeck1
J. Doyle | zm. K. Woryna0
Najlepiej pierwszy łuk rozegrał Piotr Pawlicki, który przez trzy okrążenia jechał spokojnie na prowadzeniu, ale na ostatnim "kółku" dogonił go Iversen, który nawet przez chwilę wyprzedził Polaka. Wychowanek Unii Leszno zdążył jednak skutecznie odpowiedzieć i na samej mecie przyjechać przed Duńczykiem.
19
M. J. Jensen3
G. Hancock2
Ch. Harris1
M. Janowski0
Świetnie w drugiej części zawodów spisuje się Michael Jepsen Jensen, który wygrywa ze sporą przewagą nad rywalami. Maciej Janowski dał się wyprzedzić Chrisowi Harrisowi na ostatnim okrążeniu.
20
M. Zagar3
F. Lindgren2
Ch. Holder1
P. Kildemand0
Fredrik Lindgren wyprzedzając Kildemanda zapewnił sobie awans do półfinału. Szwed był jeszcze blisko wyprzedzenia Zagara. Na ostatnim łuku Kildemanda minął jeszcze Holder.
21
B. Zmarzlik3
M. Zagar2
Ch. Holder1
F. Lindgren0
I półfinał Kapitalna postawa Zmarzlika, który najpierw po starcie przedziera się na drugie miejsce, a potem na ostatnim okrążeniu wyprzedził po wewnętrznej Zagara.
22
G. Hancock3
N. K. Iversen2
Pi. Pawlicki1
M. J. Jensen0
II półfinał Bieg przerwany. Na pierwszym łuku upada Piotr Pawlicki. Chwilę później upada także Greg Hancock, którego pociągnęło przy krawężniku. Powtórka w czterech.

W powtórce najlepiej ze startu Hancock, ale na drugim łuku drugiego okrążenia mija go przy krawężniku Niels Kristian Iversen. Amerykanin rewanżuje się Duńczykowi i wychodzi na pierwsze miejsce. Rzutem na taśmę Pawlicki wyprzedza o błysk szprychy Jensena.
23
N. K. Iversen3
G. Hancock2
B. Zmarzlik1
M. Zagar0
Finał Greg Hancock wygrywa start i ucieka do przodu. Na trzecim okrążeniu Iversen wyprzedza po szerokiej Amerykanina, do którego mocno zbliżył się Zmarzlik, ale minimalnie przegrał.