M. Fricke1*
D. Watt0
3:3
3:3
Świetny start Holdera, który prowadził od startu do mety. Słabo spod taśmy wyszedł Žagar, jednak skozystał on na walce Fricke z Wattem i przedarł się na drugą pozycję. Na wyjściu z drugiego wirażu ten ostatni został wywieziony przez swojego rywala, przez co spadł na ostatnią pozycję.
3:8
Bieg przerwany: Worrall "wystrzelił" spod taśmy zbyt szybko, powtórka w pełnej obsadzie. Zawodnik miał dużo szczęścia, ponieważ dotknął taśmy dopiero kaskiem. Powtórka wyścigu: Ponowne przerwanie wyścigu! Ze startu zdecydowanie lepiej para gości. Przy stanie 1:5 upada na tor, jadący na ostatniej pozycji Worrall. Zawodnik gospodarzy jest wykluczony, jednak na nieszczęście dla "Piratów", wyniki biegu nie zostały zaliczone. Trzecia odsłona: Gospodarze nie wytrzymują chyba presji! Ponownie ze startu lepiej Starke, jednak tym razem za nim jechał Nielsen. Przy próbie ataku upada on jednak i zostaje również wykluczony. Czwarte podejście: Bez niespodzianek - osamotnieni goście przywożą pewne 5:0, linię mety pierwszy mija Starke.
6:11
Atomowy start Cook'a, który przez ani chwilę nie był zagrożony w tym wyścigu. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w drugim łuku pierwszego okrążenia. Janowski i Grajczonek mieli spore problemy z opanowaniem swoich motocykli, na szczęście obeszło się bez upadków. Polak dojechał na trzeciej pozycji, jednak nie radził on sobie najlepiej w tym biegu. Tor jednak jest dosyć przyczepny i nieco zdradliwy, dlatego zawodnicy w kolejnych wyścigach muszą zachować wyostrzoną czujność.
9:14
Dobry start Newmana, jednak szybko na prowadzenie przedziera się Nicholls i wygrywa on ten bieg z wyraźną przewagą. Po walce w pierwszym łuku na trzecie miejsce przedarł się Gomólski. Nielsen ukończył wyścig daleko z tyłu.
10:19
Koszmar "Asów" trwa! Ze startu dobrze Watt, nieźle wyjechał również Fricke. Po wyjściu z pierwszego łuku dosyć szybko przed nim znalazł się jednak Starke, który metę minął za swoim kolegą z pary. Daleko z tyłu ponownie rezerwowy drużyny gospodarzy. Przewaga "Piratów" rośnie w zatrważającym tempie.
11:24
Bieg przerwany: Niespotykana sytuacja! Wszyscy zawodnicy chcieli się wstrzelić zbyt szybko i taśma została zerwana. Choć wydawało się, że tym, który pierwszy jej dotknął był Grajczonek, wykluczony został jednak Scott Nicholls. Brytyjczyk wystartuje 15 metrów z tyłu, spod bandy. Tym samym zmieniono układ pól startowych, ponieważ wcześniej startował on z trzeciego pola. Powtórka wyścigu: "Piraci" miażdżą wręcz rywali. Najlepiej spod taśmy Holder, szybko po szerokiej na prowadzenie wychodzi Janowski. "Magic" ponownie miał problemy w jednym z łuków, jednak ostatecznie linię mety minął jako pierwszy.
7
M. Žagar6
D. North2
C. Cook (W)0
6:3
17:27
Matej Žagar jako Joker! Bieg przerwany: Sędzia dosyć długo analizował całą sytuację. Po starcie z przodu znajdował się Słoweniec, a na wyjściu z 1. łuku upadł Cook. Arbiter uznał, że pomiędzy nim a Northem nie było kontaktu i wykluczył zawodnika gospodarzy. Zapowiada się koszmarne pożegnanie ze starym stadionem przy Kirmaknshulme Lane... Powtórka wyścigu: Žagar ze startu gorzej od Northa. Znajomość miejscowego toru dosyć szybko pozwoliła mu jednak wyjść na prowadzenie i wygrać z bardzo wyraźną przewagą. Z tyłu gościom nic już jednak nie zagrażało i do mety spokojnie dowieźli 3 punkty.
8
D. Watt2
P. Starke1*
S. Nielsen0
3:3
20:30
Nicholls świetnie z pierwszego pola, wygrywa z przewagą równą prostej startowej. Za jego plecami plasują się jednak goście, rezerwowi zawodnicy gospodarzy w dalszym ciągu bez zdobyczy punktowej.
23:33
Bieg przerwany: Lekko na starcie ruszył się Worrall, nerwów do końca na wodzy nie utrzymał Gomólski, który zbyt szybko się wstrzelił. Sędzia dopuścił do powtórki pełną obsadę. Powtórka wyścigu: Tym razem zby szybko ruszył Worrall i sędzia po raz kolejny powtarza wyścig. Trzecia odsłona: Ponowne przerwanie biegu! Ze startu lepiej gospodarze, jednak szybko na prowadzenie przedziera się Newman, a na ostatnią pozycję spada Fricke. Gomólski walczący z Australijczykiem o 3. pozycję nie opanował motocykla na 1. łuku trzeciego okrążenia i uderza w bandę. Polak wykluczony, sędzia zalicza wyniki biegu. Motocykl "GinGera" został kompletnie zdewastowany, zawodnik na szczęście podniósł się z toru o własnych siłach i obolały udał się do parkingu.
10
C. Cook3
Ch. Holder2
D. Watt0
4:2
27:35
Przed 10. biegiem kibiców czeka dłuższa przerwa, ponieważ organizatorzy muszą naprawić uszkodzoną wcześniej dmuchaną bandę. Dosyć niespodziewane rozstrzygnięcie. Gospodarze nie najgorzej ze startu, jednak źle wchodzą w pierwszy łuk. Holder szybko przedziera się na prowadzenie, a na ostatnie miejsce spada Cook. Grajczonek puszcza przed siebie szybszego Cook'a, który rusza w niesamowitą pogoń za "Chrispy'm". Wykorzystując do granic możliwości przyczepność na "szerokiej" wyprzedza go na trzecim okrążeniu i wygrywa, przedłużając ostatnie nadzieje "Asów".
31:37
Po raz pierwszy wyraźnie lepsi na wyjściu z pierwszego łuku zawodnicy "Asów". Žagar długo jechał drugi pilnując, jadącego z przodu Fricke. Niesamowicie jechał jednak Dakota North, który do końca nie odpuszczał. Wysiłki tego zawodnika opłaciły się na ostatnim łuku, gdy przedzielił on parę gospodarzy. Jadący wówczas na prowadzeniu Słoweniec nie zdołał przyblokować przeciwnika, który wyprzdził Fricke.