E. Krčmář3
K. Woryna2
K. Rempała1
R. Tabaka0
Do finału, który odbędzie się 29 sierpnia w duńskim Silkeborgu awansuje 5 najlepszych zawodników, a szósty będzie rezerwowym. Na liście startowej doszło do jednej zmiany - Rosjanina Wadima Tarasienko zastąpi kolejny Polak - Krystian Rempała. Sędzią zawodów jest Szwed Kirster Gardell. 16:00 Numerami startowymi zamienili się dwaj Węgrzy, z #4 na torze pojawi się Róbert Tabaka, a z #15 wystartuje Roland Benkő. Piewszy bieg bez większej historii, od początku na prowadzeniu znajdował się Krčmář. Tabaka daleko z tyłu.
2
B. Smektała3
A. Lebiediew2
A. Zgardziński1
D. Moosz0
Zwycięstwo Bartosza Smektały, którego bezskutecznie starał się ścigać Andrzej Lebiediew.
3
M. Drabik3
M. Škurla2
P. Mikel1
M. Tomka (T) | zm. M. Bárány0
Bieg przerwany: Taśmy dotyka reprezentant Słowacji, Michal Tomka. Jego miejsce zajmuje reprezentant gospodarzy Márk Bárány. Powtórka wyścigu: Tylko w pierwszym łuku Drabikowi starał się zagrozić Škurla. Ostatecznie Polak wygrywa ze sporą przewagą.
4
R. Benkő3
S. Mielniczuk2
N. Skorja1
M. Rososzczuk (W)0
Bieg przerwany: Rososzczuk nie opanował motocykla, uderzył w bandę i jest wykluczony z powtórki. Ukrainiec opuszcza tor na noszach. Powtórka wyścigu: Dosyć spokojne zwycięstwo reprezentanta gospodarzy, który na metę przyjeżdża przez Mielniczukiem i Skorją.
5
E. Krčmář2
P. Mikel1
M. Rososzczuk | zm. M. Bárány0
Zmiana: Bárány za Rososzczuka. Po walce w pierwszej fazie biegu, pewne drugie zwycięstwo odnosi Bartosz Smektała.
6
K. Woryna3
N. Skorja2
M. Škurla1
D. Moosz0
Mało emocji na torze w Debreczynie - pewne zwycięstwo Kacpra Woryny.
7
K. Rempała3
A. Zgardziński2
R. Benkő1
M. Tomka0
Biało-czerwoni potwierdzają dominację w 7. biegu, tym razem linię mety jako pierwszy minął Krystian Rempała.
8
A. Lebiediew3
M. Drabik2
S. Mielniczuk1
R. Tabaka0
Ostatni bieg w 2. serii wygrał Andrzej Lebiediew, przez co w klasyfikacji zrobiło się dosyć ciasno.
9
E. Krčmář3
M. Tomka1
D. Moosz0
Trzecią serię startów otwiera zwycięstwo Eduarda Krčmářa.
10
M. Drabik3
B. Smektała2
K. Woryna1
R. Benkő0
Najlepszy wyścig dnia. Do końca atakami nękał Smektałę Drabik, co na ostatnich metrach przyniosło oczekiwany efekt!
11
K. Rempała2
N. Skorja1
P. Mikel0
W początkowej fazie zawodów nieco problemów Lebiediewowi przysporzył Rempała.
12
A. Zgardziński3
M. Škurla2
M. Rososzczuk (W) | zm. M. Bárány0
R. Tabaka (D)0
Zmiana: Bárány ponownie za Rososzczuka. Bieg przerwany: Przy prowadzeniu Zgardzińskiego rezerwowy Węgier upada na tor i jest wykluczony z powtórki. Zawodnik opuszcza tor o własnych siłach. Powtórka wyścigu: Kolejne przerwanie wyścigu, niewielkie kłopoty z maszyną startową. Trzecia odsłona: Spokojne zwycięstwo Polaka, defekt notuje Tabaka.
13
M. Drabik3
E. Krčmář1
N. Skorja (D)0
Polacy radzą sobie z Krčmářem, Drabik ponownie na ostatnich metrach wyprzedza swojego rodaka. Defekt na ostatniej pozycji notuje Skorja.
14
K. Woryna2
M. Tomka1
Zmiana: Bárány za Rososzczuka. Lebiediew na drugim okrążeniu wyprzedza Worynę i wygrywa ważny pojedynek z Polakiem.
15
K. Rempała3
M. Škurla0
Ponownie z przodu Biało-czerwoni. Tym razem po walce wygrywa najmłodszy ze startujących Rempałów- - Krystian.
16
R. Benkő3
P. Mikel2
R. Tabaka1
D. Moosz0
Bieg bez większej historii, na torze utworzyły się dwie pary. Dosyć ciekawą walkę do końca o jedno "oczko" stoczyli Tabaka z Mooszem. Ostatecznie bez zdobyczy punktowej pozostał reprezentant Rumunii.
17
E. Krčmář2
M. Škurla1
R. Benkő0
Niewielkie problemy z taśmą i maszyną startową. Lebiediew na dystansie uporał się z Czechem i do mety dowiózł ważne 3 "oczka", które zapewniły mu awnas do finału w Silkeborgu.
18
K. Woryna3
P. Mikel1
S. Mielniczuk (U)0
Jadący na trzecim miejscu Mielniczuk notuje upadek na ostatnim okrążeniu. Zawodnik na szczęście podnosi się z toru o własnych siłach. Zwycięstwo Woryny, który nadal liczy się w walce o awans.
19
K. Rempała3
M. Drabik2
M. Rososzczuk | zm. M. Bárány1
D. Moosz0
Zmiana: Bárány po raz kolejny za kontuzjowanego Rososzczuka. Zwycięstwo Rempały przed Drabikiem. Dzięki takiemu obrotowi spraw, obydwaj zawodnicy awansowali do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów!
20
N. Skorja2
M. Tomka1
R. Tabaka (T) | zm. -
Bieg przerwany: Taśma Tabaki, ponieważ rezerwowy jechał już pięciokrotnie, bieg powtórzony będzie w 3-sobowym składzie. Powtórka wyścigu: Dzięki zwycięstwu Bartosza Smektały z Debreczyna do Silkeborga awansowało na pewno 3 Polaków! Los Kacpra Woryny rozstrzygnie się w biegu dodatkowym. Dodatkowy wyścig powinien się również odbyć o 2. miejsce, aby ustalić kolejność na podium.
21
K. Woryna-
E. Krčmář-
Bieg dodatkowy o 5. miejsce pomiędzy Krčmářem a Woryną. Bieg przerwany: Nierówny start, Czech chciał ukraść wyjście spod taśmy. Powtórka wyścigu: Zwycięstwo Woryny, dzięki czemu z Debreczyna awans uzyskuje aż 4 Polaków!
22
M. Drabik-
B. Smektała-
Bieg dodatkowy o 2. miejsce pomiędzy Smektałą i Drabikiem. Na mecie pierwszy melduje się Drabik, który ponownie wyprzedził Smektałę na dystansie.