A. Gomólski1
D. North (W)0
3:3
3:3
12:20 W Gnieźnie bezchmurne, słoneczne niebo. Termometr pokazuję 23 stopnie Celsjusza. Zawody są nie zagrożone. 12:45 Składy potwierdzone. W sektorze gości z Rybnika zasiadło 60 osób. 13:15 Rozpoczęła się próba toru. Na owalu pojawili się Troy Batchelor i Sebastian Ułamek z Rybnika. Po stronie gospodarzy na tor wyjechał Dawid Wawrzyniak. 13:26 Zakończyła się próba toru. 13:30 Rozpoczęła się prezentacja drużyn. 13:45 Zakończyła się prezentacja. Dzisiaj zawodnicy będą starować według zestawu drugiego. 13:47 Na tor wjechała na chwilę polewaczka, ponieważ tor jest dość suchy i twardy. Bieg przerwany Upadek zanotował North. Australijczyk zostaje wykluczony z powtórki biegu. W powtórce najlepiej ze startu wyszedł Batchelor, który spokojnie pomknął po trzy punkty.
6:6
Goście wygrywają start, lecz na wejściu w pierwszy łuk rybnicką parę wyminął Piosicki.
8:10
Atomowy start Ułamka. Suchecki skutecznie odbiera ataki Fricke'a, który próbował wyprzedził "Suchego". Na ostatnim okrążeniu "Sebę" próbował wyprzedzić zawodnik gospodarzy lecz bez efektu.
12:12
Doskonały start Wawrzyniaka, który obejmuje prowadzenie w wejściu w pierwszy łuk. Zaraz do gnieźnieńskiego juniora dołącza Pedersen. Gnieźnianie obejmują podwójne prowadzenie. Na trzecim okrążeniu Wawrzyniak spadł na trzecie miejsce. 14:13 Przerwa na kosmetykę toru.
5
Z. Suchecki3
T. Batchelor2
D. North1*
3:3
15:15
Ekspresowy start Sucheckiego, który na pierwszym łuku pewnie objął prowadzenie. Davidsson przez moment przesunął się na trzecią pozycję.
16:20
Goście najlepiej wykorzystali moment startowy i wychodzą na podwójne prowadzenie. Fricke skutecznie odpierał ataki Pedersena.
7
K. Woryna3
D. Baliński2*
N. Kościuch0
1:5
17:25
Rybniczanie przesuwają się na pierwszym łuku, na dwie pierwsze pozycje. Rybnicka para skutecznie odpiera ataki gnieźnian. 14:33 Przerwa na kosmetykę toru.
8
B. Pedersen 2
D. North1*
2:4
19:29
Najlepiej ze startu wyszli goście. Parę gości rozdzielił Pedersen.
22:32
Rezerwa taktyczna: Suchecki za Gomólskiego. Dobry start Ułamka. Kościuch na trzecim okrążeniu wyprzedził "Sebę", który był na czele stawki. Fricke niezagrożony, przywozi jeden punkt.
10
D. Baliński3
J. Davidsson | zm. N. Kościuch1*
3:3
25:35
Rezerwa taktyczna: Kościuch za Davidssona. Moment startowy najlepiej wykorzystuje Baliński. Para gnieźnian ruszyła w pogoń za zawodnikiem gości, lecz bez skutku. 14:57 Przerwa na kosmetykę toru.