E. Koza1*
A. Bieliński0
3:3
3:3
W miejsce awizowanego Krzysztofa Buczkowskiego, który odniósł kontuzję w ostatnim meczu brytyjskiej Elite League pojedzie Ernest Koza. 18:45 - zakończyła się próba toru. Drobne opóźnienie jest spowodowane ulewami, które przeszły dzisiaj nad Gdańskiem. Organizatorzy uporali się jednak z przygotowaniem toru, a nad stadionem obecnie świeci słońce. Spotkanie nie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kibiców Renault Zdunek Wybrzeża - na trybunach zasiada nie więcej niż 300 widzów... Nie będzie prezentacji zawodników, w związku z czym rozpoczęcie spotkania powinno mieć miejsce około godziny 19:05. Spod taśmy najszybszy Mroczka, który dowiózł zwycięstwo do mety. Na trasie Koza wyprzedził Bielińskiego.
4:8
Najbardziej doświadczony w stawce Gomólski pewnie wygrywa w biegu juniorskim. Szybko dołącza do niego Borowicz i tarnowianie bezproblemowo odnotowują podwójne zwycięstwo.
5:13
Bieg przerwany, nierówny start. W powtórce już na wyjściu z pierwszego wirażu zawodnicy Unii Tarnów powiększają przewagę nad gospodarzami.
8:16
Upadek Gafurowa i Kołodzieja. Kontakt między Rosjaninem a Polakiem miał miejsce w szczycie pierwszego łuku - motocykle obu zawodników szczepiły się ze sobą. Żużlowcy są jednak zdolni do dalszej jazdy. Powtórka w pełnej obsadzie. Najlepiej ze startu para gospodarzy. Do wyprzedzania przystąpił jednak Kołodziej - najpierw uporał się z Gafurowem, następnie zaś z Kossakowskim. Defekt Borowicza na ostatniej pozycji.
10:20
Spokojne zwycięstwo Vaculika. Koza na drugim okrążeniu wyprzedza Cypriana Szymko. Junior Grupy Azoty Unii Tarnów nie zamierzał jednak na tym poprzestać i próbował przedrzeć się tuż za plecy swojego klubowego kolegi, ale zamiast osiągnięcia zamierzonego celu Koza był blisko utraty zdobytej chwilę wcześniej pozycji.
11:25
Bieg przerwany, Gafurow wykluczony za dotknięcie taśmy. Zgodnie z regulaminem w miejsce Rosjanina pojedzie Kossakowski. W powtórce trudno było spodziewać się innego rezultatu - podwójne zwycięstwo podopiecznych Marka Cieślaka. Defekt na trzeciej pozycji Kossakowskiego.
7
A. Mroczka2
K. Gomólski1
A. Bieliński (U)0
2:4
13:29
Na wyjściu z pierwszego łuku jako pierwszy melduje się Kołodziej, za którego plecami znajduje się Mroczka. Na trzecim okrążeniu upada Bieliński, jednak szybko podnosi się z toru, w związku z czym nie było konieczności przerywania biegu.
8
M. Vaculik3
R. Gafurow2
E. Koza (W)0
3:3
16:32
Bieg przerwany, na torze znajdują się obaj zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów. Zarówno Koza, jak i Vaculik wstali o własnych siłach. Z powtórki wykluczony junior gości. Po dobrym starcie młodzieżowiec nieco przeszarżował, czym stworzył bardzo niebezpieczną sytuację i spowodował upadek Słowaka. W powtórce najlepiej ze startu Gafurow, którego jednak szybko objeżdża Vaculik.
9
A. Łaguta3
A. Mroczka1
1:5
17:37
Niepokonana dziś para Łaguta-Hancock ponownie spokojnie dojeżdża do mety na dwóch pierwszych pozycjach, choć na początku przez moment zagrażał im Mroczka.
10
C. Szymko1
M. Szymko0
1:5
18:42
Nie pierwszy w dzisiejszym meczu, i zapewne nie ostatni, bieg bez historii. Od startu do mety pewne prowadzenie gości. Wszystkie zagadki rozwiązane - Grupa Azoty Unia Tarnów może już wpisać sobie 3 punkty do ligowej tabeli.
11
A. Łaguta3
R. Gafurow2
E. Koza1
2:4
20:46
Po długiej przerwie spowodowanej zarządzonym przez sędziego ubijaniem toru powracamy do zawodów. Ze startu najszybszy Łaguta. Tuż za nim znajdował się Gafurow, natomiast pozostali zawodnicy mieli problem z płynnym pokonywaniem łuków. Nawierzchnia gdańskiego toru jest w złym stanie - widać, że obu drużynom zależy już tylko na spokojnym dojechaniu tego meczu do końca.